Skautské dny her a soutěží pro plzeňské kluky a holky jsou v plném proudu

06.09.2011 09:15

Plzeň – 6.9.2011 - Již několik let zahajují plzeňští skauti nový školní a skautský rok akcemi pro školáky i předškoláky pod názvem Skauti dětem. Také letos budou pro všechny kluky a holky, co se nebojí, na mnoha místech v celé Plzni připraveny trampolíny, malování na obličej, lezení po vysokých lanech nebo výpravy do Strašidelného lesa.
Akce odstartovaly v pátek 2. září na Doubravce, kde mohly děti zažít Pirátské odpoledne. Plzeňští skauti se představili také v rámci Doubravecké soboty na louce u Sv. Jiří. První odvážlivci mohli týž den vyrazit na Doubravce do Strašidelného lesa.  Akce ale pokračují dál již tento čtvrtek.
Spolu s vodními skauty mohou kluci a holky ve čtvrtek 8. září od 16:00 stopovat ledního medvěda. Začátek výpravy bude na konečné tramvaje na Slovanech a akce se bude konat za každého počasí. Na účastníky čekají zajímavé soutěže a ochutnávka vodního skautingu. Kdo by nestihl vyrazit za ledním medvědem tento čtvrtek, má šanci ještě v pondělí 12. září od 16:00 u zimního stadionu v Doudlevcích.
V pátek 9. září od 13:00 do 18:00 budou na kluky a holky na Slovanech u konečné tramvaje čekat Šmoulové. Děti si vyzkouší malování na obličej, šmoulí opičí dráhu a mohou se také pokusit chytit zlého Gargamela. Pro děti nejen z centra města připraví plzeňští skauti v pátek 9. září  v Národopisném muzeu od 12:00 do 17:00 skautské odpoledne. Nabídnou tradiční i netradiční skautské aktivity.
Na páteční večer je pro všechny odvážné připravena výprava do Strašidelného lesa, tentokrát na dvou místech. Od 20:00 do 21:00 budou na děti a jejich rodiče čekat strašidla na Slovanech u konečné tramvaje. Kdo to má blíž na Bolevec, může za strašidly vyrazit od 19:30 do 21:30 k Seneckému rybníku.
Sobotní odpoledne bude patřit všem, kteří mají rádi výpravy a cestování. V Borském parku se školáci i předškoláci mohou vydat od 13:00 do 18:00 „S Cipískem přes Řáholec“. Nahlédnou do loupežnické kuchyně, vyzkouší si útěk z liščí nory a navštíví také jičínský zámek, kde bude čekat knížepán s kněžnou. U Seneckého rybníka v Bolevci se zase od 13:00 do 17:00 mohou děti vydat na „Cestu kolem světa“. Výprava se uskuteční během již 12. ročníku Odpoledne jako hroch, nebudou chybět vysoká lana, projížďka na lodičce nebo provazové překážky.
Plzeňští skauti nebudou zahálet ani v neděli. Od 10:00 do 15:00 připraví skauti a skautky u své klubovny v Plachého ulici „Severácké radovánky“ s trampolínou, slacklinou nebo indiánským teepeem.
Podrobné informace o programu celé akce Skauti dětem je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen. „Akce mají dětem a jejich rodičům ukázat, že skauting není nuda, ale aktivní způsob trávení volného času, který je smysluplný. Svědčí o tom i to, že český skauting funguje již 100 let.“ uvádí Kateřina Podaná,  předsedkyně Okresní rady Junáka Plzeň-město.

Akci pořádá Okresní rada Junáka Plzeň-město spolu s plzeňskými skautskými středisky. „Po účasti na jarní Bambiriádě a  Slavnostech svobody za Plazou se jedná o další akci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ dodává Marek Lukáš, místopředseda plzeňských skautů.
V Plzni se skautingu věnuje téměř 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 45 dětských oddílech a klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost – v září například akci Skauti dětem. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Více informací k akci Skauti dětem 2011:
Bc. Kateřina Podaná - předsedkyně, Okresní rada Junáka Plzeň-město
tel.: 777 085 704, e-mail: katerina.podana@skaut.cz

Marek Lukáš – místopředseda, Okresní rada Junáka Plzeň-město
tel.: 777 126 539, e-mail: marek.lukas@skaut.cz

 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)