Skautské čarodějnice z Plzně létaly nad Českou Břízou

04.05.2010 11:48

Plzeň / Česká Bříza
Skauti a skautky plzeňského oddílu Zálesák strávili první květnový den své další skautské čarodějnice na základně u České Břízy. Holky a kluci od 6ti do 14ti let prožili odpoledne plné čarodějnických disciplín. Vrcholem dne byl let adeptek a adeptů čarodějného cechu na košťatech. Akce patří již k tradičním akcím tohoto plzeňského skautského oddílu.

„Let čarodějnic měl podobu překážkové dráhy – bylo například nutné překonat kladinu, houpačku, proběhnout lesem, poslepu projít provazovým bludištěm a na závěr překonat řadu provazových lávek,“ představuje akci Petr Kuda, hlavní organizátor akce. „Čarodějný let však nebyl tím nejtěžším, co na holky a kluky čekalo. Mnozí museli najít notnou dávku sebezapření, když měli z pytlíčku s neznámým obsahem, který se občas trochu hýbal, lovit kouzelnou kuličku. Holky a kluci byli docela překvapeni, když zjistili, že v pytlíčku se hýbali cvrčci a jiná drobná havěť. Ochutnávka citronu, při které se soutěžilo, o největší kyselý škleb, byla již maličkostí,“ doplňuje popis čarodějného sletu Petr Kuda. Čarodějné disciplíny vystřídala poté výroba vlastních čarodějnic, které byly upáleny na závěrečném ohni, kde se holky a kluci také dozvěděli, zda byli přijati do čarodějného cechu. Poté již následovala jen oslava u ohně plná písniček nejen čarodějnických.

„Čarodějnice s lety na koštěti jsou naše tradiční akce. I já ji zažil už jako malý kluk, když jsem přišel mezi skauty. Letos jsme obměnili disciplíny a pro zážitek mladších přidali pytlíky s hýbacím obsahem. Ne každý si zachoval klid, když se mu obsah pytlíku mezi prsty pohnul. Všichni organizátoři udělali maximum pro to, aby se akce povedla, a to, že to dokázali, bylo vidět na spojených tvářích holek a kluků,“ hodnotí akci Petr Kuda.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírku Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)