Skauti připravili pro děti pohádkový les

08.06.2009 00:00

Plzeň
V neděli 7. června 2009 se les u Seneckého rybníka jen hemžil pohádkovými bytostmi. Za princezny, rytíře nebo čaroděje se přestrojili kluci a holky ze skautského oddílu Vločka. Jejich pohádkový les pak přilákal více než 200 dětí.

Skauti pro děti připravili téměř dvacet pohádkových soutěží. Velkým lákadlem bylo například skákání na obří trampolíně, projížďka na lodičkách nebo lanová lávka v osmi metrech nad zemí. „Nejdřív jsem se té čarodějnice trochu bála, ale ten motýl se jí moc povedl,“ říká šestiletá Lucka u stanoviště, kde se děti s pomocí barev na obličej mohly proměnit ve víly, princezny, Spidermany či tygříky. Děti se šikovnými prstíky si nenechaly ujít možnost vyrobit si barevný větrník nebo si navléci pestrý korálkový náramek. Poté, co děti s pomocí brčka pomohly trpaslíkovi přenést všechny lentilky na bezpečné místo, zdolaly tunel do hradu, pavoučí síť i cestu z pekla, mohly se vydat do místnosti s pokladem. Podle počtu získaných razítek si zde odstřihly jednu z připravených cen.

Celou akci připravil pro děti skautský oddíl Vločka z Plzně – Bolevce, jehož pravidelné schůzky se konají v klubovnách u Seneckého rybníka. Oddíl celoročně navštěvují kluci a holky ve věku 4–15 let. Více informací o činnosti oddílu lze nalézt na internetových stránkách www.vlocka.skauting.cz.
V Plzni se skautingu věnuje na 1 300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například o Vánocích roznášejí Betlémské světlo, organizují sbírku KAPKA, Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Ve dnech 4.-5. září 2009 chystají akci Skauti dětem – dva dny zábavy a soutěží pro školáky i předškoláky. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Více informací:
Zdeněk Chval – organizátor akce Pohádkový les, vedoucí oddílu Vločka, tel.: 739 429 970, e-mail: zchval@gmail.com
 
TZ ke stažení

 

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)