Skauti otevřou v Plzni lesní školku

29.03.2014 10:33

Od začátku nového školního roku 2014/2015 otevře skautské středisko Stopa svojí vlastní lesní mateřskou školu s názvem Medvíďata. Ta bude pro patnáct dětí otevřena každý den a je situovaná do krásného prostředí okolí Seneckého rybníka. Dětem umožní hraní a výuku v přírodě, která rozvíjí tvořivost, samostatnost, spolupráci a zdraví dětí.

„Rozhodli jsme se otevřít školku i z důvodu stálého nedostatku míst v mateřských školách. Program školky MEDVÍĎATA vychází z alternativních pedagogických směrů. Inspirujeme se lesními školkami, skautingem, waldorfskou a montessori pedagogikou,“ říká vedoucí skautského střediska Stopa Zdeněk Chval. Medvíďata jsou školkou, kde je dětem dovoleno běhat, skákat a zkoušet, co dokáží. „Je dovolené dělat chyby a učit se z nich. Zkoumáme svět všemi smysly. Ve školce děti zažijí i zajímavé akce a to třeba návštěvu divadla, tvořivých dílen a pojedou také na výlet vlakem,“ doplňuje Zdeněk Chval.

Zázemí školky bude ve skautských klubovnách u Seneckého rybníka. Děti se mohou kromě činnosti venku věnovat i aktivitám, které je venku těžké realizovat. „Mezi ně patří třeba čtení pohádek či předškolní příprava. Je to také naše útočiště pro případy opravdu špatného počasí,“ doplňuje vedoucí Medvíďat Lenka Chvalová.

Více informací o školce najdete na https://skolka.skauting.cz

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)