Skauti handicapovaným dětem přispěli na vybudování keramické dílny

19.01.2010 00:00

Plzeň
Už podesáté svůj tradiční vánoční stánek nazvaný „Skauti dětem“ otevřeli skauti z plzeňského střediska „STŘELA“. Ve dnech 14.–18. prosince v něm na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů prodávali originální vlastnoručně vyrobené dárky. Celý výtěžek z prodeje 20 116 Kč poté věnovali plzeňskému sdružení Ty a Já na zřízení keramické dílny pro tělesně a mentálně handicapované děti a mládež, kterým sdružení pomáhá v začlenění se do běžného života.

„Chceme nezvyklou formou sbírky podporovat regionální sdružení, která dělají mnoho záslužné práce pro děti a mladé lidi v našem kraji. Výtěžek z prodeje je vždy konkrétně adresován. Tentokrát jsme pomáhali sdružení Ty a Já zřídit keramickou dílnu. S tímto sdružením spolupracujeme již třetím rokem,“ říká Dana Singerová, 24letá studentka a organizátorka akce. Ty a Já je sdružení pro podporu handicapovaných spoluobčanů, které kromě dopoledního klubu a celé řady zájmových kroužků pořádá i kulturní a zážitkové akce. „Otevřít si keramickou dílnu s vlastní pecí je náš sen, který nyní i díky velké pomoci skautů můžeme uskutečnit. Až bude dílna v provozu, rádi bychom ji nabídli k využití i školkám, školám v okolí a veřejnosti,“ dodává Jitka Vachulková ze sdružení Ty a Já.

Vloni skauti z plzeňského střediska „STŘELA“ věnovali sdružení Ty a Já 24 103 Kč na vybavení klubového centra. V předchozích letech podpořili například činnost místního občanského sdružení Motýl, plzeňské středisko Diakonie ČCE nebo Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic ve Středočeském kraji.
 
Ve stánku skautů bylo možné zakoupit například ručně vyráběné tašky a kabelky, zdobené svícny a lžíce, originální šperky, sušené bylinky, netradiční dekorace a mnoho dalších lákavých dárků. Na realizaci sbírky se podílejí každoročně členové a členky skautských oddílů střediska „STŘELA“ všech věkových kategorií. Dárky nabízené ve stánku vyrábějí ve skautských oddílech, tvořivých dílnách i doma s rodinou či přáteli. „Jsem hrdá na to, že se skauti ze střediska „STŘELA“ v takové míře podílí na různých charitativních projektech. Dokazujeme tak, že jsme aktivní mladí lidé, kterým není lhostejný život druhých v našem okolí a hlavně, že jsme ochotní věnovat svůj volný čas, energii a nápady na konkrétní pomoc,“ doplňuje Dana Singerová.

Kromě vánočního stánku plzeňští skauti o Vánocích také roznášeli Betlémské světlo – letos ho do Plzně přivezli již po dvacáté. Skauti také navíc k celoroční pestré oddílové činnosti například organizují sbírku KAPKA nebo Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. V Plzni se skautingu věnuje na 1300 dětí i dospělých. Skauting dětem nabízí pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Více informací je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen.

Více informací:
Dana Singerová – koordinátorka akce ze skautského střediska „STŘELA“ Plzeň, tel.: 775 373 380, D.Singerova@gmail.com
Jitka Vachulková – zástupce sdružení Ty a Já, tel.: 602 278 800

 

TZ ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)