Skauti handicapovaným dětem nadělí keramickou dílnu

11.12.2009 00:00

Plzeň
Už podesáté svůj tradiční vánoční stánek nazvaný „Skauti dětem“ otevřou skauti z plzeňského střediska „STŘELA“. Ve dnech 14.–18. prosince vždy od 11 do 17 hodin v něm budou na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů prodávat originální vlastnoručně vyrobené dárky. Výtěžek z prodeje letos skauti věnují plzeňskému sdružení Ty a Já na zřízení keramické dílny pro tělesně a mentálně handicapované děti a mládež, kterým sdružení pomáhá v začlenění se do běžného života.

„Chceme nezvyklou formou sbírky podporovat regionální sdružení, která dělají spoustu záslužné práce pro děti a mladé lidi v našem kraji. Výtěžek prodeje je vždy konkrétně adresován. Letos pomůžeme sdružení Ty a Já zřídit keramickou dílnu,“ říká Dana Singerová, 24letá studentka a organizátorka akce. Ty a Já je sdružení pro podporu handicapovaných spoluobčanů, které kromě dopoledního klubu a celé řady zájmových kroužků pořádá i kulturní a zážitkové akce. „Otevřít si keramickou dílnu s vlastní pecí byl náš sen, který se i díky velké pomoci skautů podaří zrealizovat. Až bude dílna v provozu, rádi bychom ji nabídli k využití i školkám, školám v okolí a veřejnosti,“ dodává Jitka Vachulková ze sdružení Ty a Já.

Vloni skauti z plzeňského střediska „STŘELA“ věnovali sdružení Ty a Já 24 103 Kč na vybavení klubového centra. V předchozích letech skauti podpořili například činnost občanského sdružení Motýl a mezi další organizace, které v minulých letech získaly od skautů finanční podporu, patří plzeňská Diakonie ČCE nebo Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic v Malejovicích.
 
Ve stánku je možné zakoupit například ručně vyráběné tašky a kabelky, zdobené svícny a lžíce, originální šperky, sušené bylinky, netradiční dekorace a mnoho dalších lákavých dárků. Na realizaci sbírky se podílí každoročně členové a členky skautských oddílů střediska „STŘELA“ všech věkových kategorií. Lákavé dárky, které ve vánočním stánku skauti nabízejí, vyrábějí ve skautských oddílech, tvořivých dílnách i doma s rodinou či přáteli. „Jsem hrdá na to, že se skauti ze střediska „STŘELA“ v takové míře podílí na různých charitativních projektech. Dokazujeme tak, že jsme aktivní mladí lidé, kterým není lhostejný život druhých v našem okolí a hlavně, že jsme ochotní a nelenivý věnovat svůj volný čas, energii a nápady na konkrétní pomoc,“ doplňuje Dana Singerová.

Kromě vánočního stánku plzeňští skauti o Vánocích také roznášejí Betlémské světlo – letos ho do Plzně přivezou již po dvacáté. Skauti také navíc k celoroční pestré oddílové činnosti například organizují sbírku KAPKA nebo Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. V Plzni se skautingu věnuje na 1300 dětí i dospělých. Skauting dětem nabízí pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Více informací je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen.

Více informací:
Dana Singerová – koordinátorka akce ze skautského střediska „STŘELA“ Plzeň, tel.: 775 373 380, D.Singerova@gmail.com
Jitka Vachulková – zástupce sdružení Ty a Já, tel.: 602 278 800

TZ ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)