Skauti a Plzeňané nadělili Pomocným tlapkám pod stromeček 28 tisíc

22.12.2011 20:31

 

Plzeň

Během uplynulých dvou týdnů mohli Plzeňané nakupovat netradiční dárky ve Vánočním stánku “SKAUTI DĚTEM“, organizovaném skautským střediskem „STŘELA“. Rozmanitá nabídka vlastnoručně vyráběných dárků ve stánku na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů byla pro kolemjdoucí nejen lákadlem pro oči, ale také potěchou pro duši. Výtěžek z prodeje 28 295 Kč totiž skauti darují obecně prospěšné společnosti „POMOCNÉ TLAPKY“, která využije tuto částku při výcviku asistenčních psů pro děti se zdravotním postižením.

 

Máme velkou radost z toho, že se nám letos ve stánku podařilo utržit rekordní sumu. Vypadá to, že se naše výrobky líbily, protože nakupující mnohdy neváhali přispět i vyšší částkou, než byla uvedena na cenovce. Nejprodávanější položkou se staly hlavně balicí papíry s vánočními motivy, pestrobarevné brože, svícny a také třeba polštářky ušité z originálních látek,“ hodnotí průběh akce Olga Dankovičová, jedna z organizátorek Vánočního stánku. „Myslím, že většinu nakupujících zaujalo také to, že vybrané peníze budou sloužit při přípravě asistenčních psů, kteří pomáhají lidem s postižením,“ dodává.

 

Skauti pořádali Vánoční stánek už podvanácté. Každý rok si vyberou jednu z přihlášených organizací, náplní jejíž činnosti je podporovat lidi s nějakým znevýhodněním. V předchozích letech byl výtěžek z prodeje věnován např. o.s. Motýl, o.s. Ty a Já, plzeňské Diakonii ČCE nebo Nadačnímu fondu Klíček. „Pomoc druhým ke skautingu jednoznačně patří. Do příprav a samotné realizace našeho stánku se nezapojují jen dospělí, ale výrobky tvoříme také s dětmi v našich oddílech. Chceme, aby se naučily nemyslet jen samy na sebe, aby měly oči otevřené a pomohly tam, kde je to třeba,“ objasňuje ideu Vánočního stánku Karolína Koskubová, skautská vedoucí.

 

Tentokrát se může z utržených peněz těšit obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky, která se zabývá chovem a výcvikem asistenčních psů. Tyto zvířecí pomocníky pak zdarma předává tělesně postiženým, zejména osobám na invalidním vozíku a lidem nevidomým, neslyšícím nebo se záchvatovými onemocněními. Asistenční psi jsou užitečnými společníky mohou usnadnit svým majitelům nejrůznější každodenní situace od otevírání a zavírání dveří až po nakupování nebo přivolání pomoci v případě ohrožení, a umožnit jim tak stát se více nezávislými na svém okolí.

 

Více informací:

Olga Dankovičová, organizátorka Vánočního stánku

tel.: 776 595 454, Olga.Dankovicova@gmail.com

 

Jiří Kunc, tiskový mluvčí

tel. 728 254 109, jiri.kunc@skaut.cz

 

Hana Pirnerová, ředitelka o.p.s. Pomocné tlapky

tel.: 724 007779, reditelka@pomocnetlapky.cz, www.pomocnetlapky.cz

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)