Plzeňští skauti zvou holky a kluky na Drakiádu

06.10.2010 23:04

Plzeň
Plzeňští skauti ze střediska STOPA zvou v neděli 10. října 2010 širokou veřejnost na již tradiční podzimní pouštění draků nad Hradištěm. Holky a kluci budou moci během dopoledne soutěžit o dort s vlastnoručně vyrobenými draky, u kterých se bude hodnotit nejen jejich vzhled, ale i letové vlastnosti. Drakiáda bude zahájena v 9.30 hodin na hřišti u skautských kluboven v blízkosti křižovatky Plzeňské cesty a Kostincovy ulice na Slovanech. Kromě pouštění draků na všechny účastníky čeká řada her a soutěží.

Od 9.30 do 10 hodin mohou holky a kluci přihlašovat do soutěže svépomocně vyrobené draky jakékoliv velikosti a konstrukce. Návod na výrobu draků mohou snadno najít například na Internetu. Po 10. hodině proběhne vyhodnocení soutěže ve vzhledu, provedení a pomalování draků a zájemci se budou moci zapojit do různých dalších her a soutěží, které si pro ně skauti připravili. Čekají na ně provazové lávky, obří trampolína, běh na lyžích pro dvojice, přetahování, lovení rybiček, závody s kopýtky nebo hody na cíl. V 10.30 hodin bude zahájena soutěž v létání draků na neobdělaném poli nad Hradištěm, kam se soutěžící od skautských kluboven společně přesunou. I v této kategorii bude vybrán nejlépe létající drak, který bude odměněn dortem. Oficiální konec akce a vyhlášení výsledků je odhadováno zhruba na poledne. „Doufáme, že nás nezklame počasí a kromě slunce se dočkáme i potřebného větru pro všechny draky. Věříme, že sladké ceny pro vítěze a doprovodný program přilákají mnoho soutěžících, kteří se pak spolu s ostatními budou moci kochat pohledem na létající draky,“ říká o Drakiádě Petr Kuták, její hlavní organizátor a skautský vedoucí.

„Jedná se o další prezentaci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Petr Vaněk, předseda plzeňských skautů. „Začátek podzimu je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu,“ doplňuje Petr Vaněk.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost – v září například akci Skauti dětem. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)