Plzeňští skauti se představí během „Sluníčkového dne“

27.09.2010 10:00

Plzeň
V úterý 28. září 2010 se od 10 hodin bude ve Chvojkových lomech na plzeňských Slovanech konat „Sluníčkový den“. Den plný zábavy proběhne pod záštitou městského obvodu Plzeň 2 a společnosti Euronova & Partner´s spol. s.r.o. V rámci programu se zde představí také skautské středisko Jožky Knappa z Plzně, které si pro všechny kluky a holky připravilo pestrou nabídku her, soutěží a dalších aktivit. Vstup na akci, kde mimo jiné proběhne ohnivá show nebo vystoupí Věra Martinová, je pro všechny děti i rodiče zdarma.

Skauti si pro děti během Sluníčkového dne připravili jako ochutnávku ze své činnosti zajímavé hry, tvořivé a další netradiční aktivity jako je například „slacklajna“, kterou lze přirovnat k chození po laně. Na všechny otázky o skautingu, o všem, co holky a kluci mohou v oddíle během roku zažít nebo jak se do skautského oddílu mohou přihlásit, budou odpovídat zkušení skautští vedoucí. Středisko Jožky Knappa se plzeňské veřejnosti představilo již první zářijový víkend na Homolce při úspěšné akci Skauti dětem, během které návštěvníci zažili „Hrátky s Večerníčkem“ a ti odvážnější se vydali na výlet do strašidelného lesa.

„Jedná se o další prezentaci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Petr Vaněk, předseda plzeňských skautů. „Září je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu,“ doplňuje Petr Vaněk.
   
V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost – v září například akci Skauti dětem. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)