Plzeňští skauti se podíleli na aktivitách 12. ročníku Apriliády

01.04.2011 21:50

Apriliáda je v Plzni tradiční akcí. Vždy první dubnový den se náměstí Republiky zaplní stánky a atrakcemi všeho druhu. Po loňské premiéře si svou účast letos zopakovali i plzeňští skauti, zastoupení střediskem Limba. Poblíž vchodu do katedrály připravili pro návštěvníky soutěž ve visení na tyči, tzv. Plzeňský skautský visatec. Zúčastnilo se jí i přes počáteční nepřízeň počasí celkem 243 soutěžících všeho věku. Nejlepší dosažený čas byl 5 minut 19 sekund. Rekord z loňského roku (3 minuty 43 sekund) tedy byl o hodně překonán.

„Apriliáda je skvělá akce. Vedle skákacího hradu se mi líbili i skauti. Na trubce jsem dokázala viset přes 3 minuty, lepší byla jenom moje mladší sestra, která udělala rekord. Dospělým to tolik nešlo.“, řekla nám jedna z účastnic, dvanáctiletá Míša Matúšová.  Milan Liška, vedoucí střediska Limba, k tomu dodal: "Skauti pořádají v průběhu roku pro širokou veřejnost řadu akcí. Naše středisko LImba již druhý rok k oboustranné spokojenosti spolupracuje s agenturou RLA Stallion nejen na Apriliádě, ale např. i na podzimní akci "Hodíme se do pohodoy, špacírujem kolem vody. Snažíme se ukázat, že my skauti nejsme zahleděni jen do sebe, ale děláme akce pro všechny."

Kromě visatce bylo možno si vyzkoušet schopnosti spolupráce při hrách s barevným padákem a v Muzeu strašidelpak probíhalo promítání skautských filmů. Při příležitosti Apriliády také našlo svůj nový domov v Muzeu strašidel nefalšované skautské strašidlo "Ešusovním skautský". Jak vypadá a co dělá? Zajděte se s ním seznámit a dozvíte se to.

A pokud jste potkali cestou po náměstí plyšového velblouda z plzeňského znaku, i v něm byli naši mladší skauti. A co si o akci myslí sami skauti? Desetiletá skautka Adriana Machová říká: „Loni jsem si visatce přišla jen vyzkoušet, letos už u něj pomáhám. Hlavně jsem s kamarádkou chodila ve velbloudovi. Akorát byl na nás trochu velký, a tak jsme s ním dvakrát upadly. Ale byla to sranda.“ Akce byla připravena s finanční podporou Plzeňského kraje.

 

      

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)