Plzeňští skauti otevřou od září lesní školku

08.03.2014 09:21

Od začátku nového školního roku 2014/2015 otevře skautské středisko Stopa svojí vlastní lesní mateřskou školu s názvem Medvíďata. Ta bude pro patnáct dětí otevřena každý den a je situovaná do krásného prostředí okolí Seneckého rybníka. Dětem umožní hraní a výuku v přírodě, která rozvíjí tvořivost, samostatnost, spolupráci a zdraví dětí.

 

Rozhodli jsme se otevřít školku i z důvodu stálého nedostatku míst v mateřských školách. Program školky MEDVÍĎATA vychází z alternativních pedagogických směrů. Inspirujeme se lesními školkami, skautingem, waldorfskou a montessori pedagogikou,“ říká vedoucí skautského střediska Stopa Zdeněk Chval. Medvíďata jsou školkou, kde je dětem dovoleno běhat, skákat a zkoušet, co dokáží. „Je dovolené dělat chyby a učit se z nich. Zkoumáme svět všemi smysly. Ve školce děti zažijí i zajímavé akce a to třeba návštěvu divadla, tvořivých dílen a pojedou také na výlet vlakem,“ doplňuje Zdeněk Chval.

 

Zázemí školky bude ve skautských klubovnách u Seneckého rybníka. Děti se mohou kromě činnosti venku věnovat i aktivitám, které je venku těžké realizovat. „Mezi ně patří třeba čtení pohádek či předškolní příprava. Je to také naše útočiště pro případy opravdu špatného počasí,“ doplňuje vedoucí Medvíďat Lenka Chvalová.

 

Junák – svaz skautů a skautek ČR v současné době sdružuje více než 50 000 dětí a mladých lidí. Je tak největší neziskovou organizací v České republice. V Plzni se skautingu věnuje ve 49 oddílech osmi středisek téměř 1 400 dětí a dospělých. Plzeňští skauti se často zapojují do organizace kulturních, sportovních a charitativních projektů. Kromě zářijové tradiční akce „Skauti dětem“ se účastní také Slavností svobody, roznáší Betlémské světlo či pořádají akce pro veřejnost jako jsou Večer ve strašidelném lese, Odpoledne jako hroch či několik letních příměstských táborů. 

 

kontakty:
lesní školka Medvíďata

Zdeněk Chval, vedoucí střediska STOPA Plzeň

email: medvíďata@skaut.cz, www.skolka.skauting.cz

 

Junák (okres Plzeň – město)

Martin Štěrba, předseda okresu

tel: 732 408 769

e-mail: martin.sterba@skaut.cz

 

Junák (okres Plzeň – město)

Jitka Baslová, tisková mluvčí

tel: 737 356 372

e-mail: baslova@skaut.cz

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)