Plzeňští skauti na Bambiriádě zvou na trampolínu či obří puzzle

20.05.2010 11:21

Plzeň - Plzeňští skauti a skautky se ve dnech 20. - 22. května 2010 představí dětem a rodičům na Bambiriádě ve Chvojkových lomech v Plzni na Slovanech. Spolu s dalšími více než 30 občanskými sdruženími dětí a mládeže i středisek volného času budou během tří dní všem zájemcům nabízet nejen informace o své činnosti, ale především originální program pro holky a kluky. 


Bambiriáda se koná od čtvrtečního odpoledne do sobotního večera v parku vedle plaveckého areálu na Slovanech. Slavnostní zahájení akce proběhne však až v pátek 21. května od 10 hodin, kdy je na hlavní scéně nachystáno například vystoupení Martina Chodúra či balónová show. Skauty a skautky mohou zájemci najít u stánku s označením Junák – svaz skautů a skautek ČR. Holky a kluci se mohou těšit na velkou skákací trampolínu, maxipuzzle, bludiště, nebo třeba malování na obličej, při kterém se v okamžiku změní v tygříky, berušky, Spidermany nebo cokoliv dalšího dle vlastního výběru. Na památku si pak všichni od skautského stánku odnesou vlastnoručně vyrobený špejlík s obrázkem a informace například o tom, kde a jak hledat v Plzni skautské klubovny. Areál Chvojkových lomů je ve dnech konání Bambiriády otevřen v těchto časech:
   
    čtvrtek 16 – 18 hod.
    pátek  9 – 18 hod.
    sobota 9 – 17 hod.


Bambiriáda probíhá ve všech krajích České republiky jako prezentace činnosti občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Děti i mládeže se mohou těšit na pódiová vystoupení a mnohé další hry a soutěže. Dvanáctý ročník zaštítil svou osobností pan Jan Fischer, předseda vlády České republiky, a další významní představitelé politického a kulturního života. Více informací o akci najdou zájemci na internetových stránkách Bambiriády - www.bambiriada.cz.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírku Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)