Plzeňští skauti chystají dny zábavy a soutěží pro stovky holek a kluků

28.08.2011 23:01

Plzeňští skauti zvou ve dnech 2. - 12. září všechny kluky a holky, co se nebojí, na akci Skauti dětem. Dny zábavy a soutěží na mnoha místech v Plzni jsou přichystány pro všechny školáky i předškoláky. Na holky a kluky čekají například lanové překážky, lodičky, večerní procházky se strašidly, skákací síť, trampolína, rukodělné práce, hlavolamy, malování na obličej a mnohé další. Po celé září bude navíc v Národopisném muzeum na náměstí Republiky umístěna výstava k příležitosti zahájení oslav 100 let českého skautingu.

V pátek 2. září mohou holky a kluci mezi 16. a 19. hodinou zažít na Doubravce Pirátské odpoledne. V sobotu 3. září se skauti představí na doubravecké louce u Sv. Jiří v rámci akce ÚMO4. A večer od 21:00 zde bude připravena výprava do strašidelného lesa. Ve čtvrtek 8. září nebo v pondělí 12. září se mohou školáci i předškoláci s vodními skauty „Po stopách ledního medvěda“. Nejvíce akcí bude připraveno o víkendu od 9. do 11. září. Plzeňští skauti a skautky se přestaví odpoledne na náměstí Republiky v Národopisném muzeu.  Kluci a holky si mohou také od 13:00  hodin na Slovanech užít Odpoledne se šmouly. Ti, co se nebojí, mohou ještě týž den mezi 20:00 a 21:00 na Slovanech vyrazit do Strašidelného lesa. Pro koho je konečná tramvaje na Slovanech z ruky, může do Strašidelného lesa vyrazit také na Bolevci, a sice v pátek 9. září od 19:00 do 21:00 u Seneckého rybníka. U Seneckého rybníka se v sobotu 10. září uskuteční již 12. ročník akce „Odpoledne jako hroch“, tentokrát se bude vše odehrávat ve stylu exotických zemí. V Borském parku bude v sobotu od 13:00  připravena výprava „S Cipískem přes Řáholec“. V neděli 11. září od 10:00 do 15:00 v Plachého ulici připravena pro kluky a holky trampolína nebo rukodělky v rámci Severáckých radovánek.

Podrobné informace o programu celé akce Skauti dětem je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen. „Akce mají dětem a jejich rodičům ukázat, že skauting není nuda, ale aktivní způsob trávení volného času, který je smysluplný. Svědčí o tom i to, že český skauting funguje již 100 let. Na rozdíl od úzce zaměřených zájmových kroužků totiž děti získají ve skautu všeobecný rozhled,“ uvádí Kateřina Podaná,  předsedkyně Okresní rady Junáka Plzeň-město.

Akci pořádá Okresní rada Junáka Plzeň-město spolu s plzeňskými skautskými středisky. „Po účasti na jarní Bambiriádě a  Slavnostech svobody za Plazou se jedná o další akci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Kateřina Podaná, předsedkyně plzeňských skautů. „Září je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu, a účast na akci Skauti dětem je dobrá příležitost, jak se skauty v Plzni blíže seznámit. Vloni této příležitosti využila v doprovodu svých rodičů více než tisícovka dětí z celé Plzně,“ doplňuje Marek Lukáš, místopředseda okresní rady.

V Plzni se skautingu věnuje téměř 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 45 dětských oddílech a klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost – v září například akci Skauti dětem. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Více informací k akci Skauti dětem 2011:
Bc. Kateřina Podaná - předsedkyně, Okresní rada Junáka Plzeň-město
tel.: 777 085 704, e-mail: katerina.podana@skaut.cz

Marek Lukáš – místopředseda, Okresní rada Junáka Plzeň-město
tel.: 777 126 539, e-mail: marek.lukas@skaut.cz
 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)