Plzeňští skauti chystají dny zábavy a soutěží pro stovky holek a kluků

19.08.2010 12:53

Plzeň
Plzeňští skauti zvou ve dnech 1.-11. září všechny kluky a holky, co se nebojí, na akci Skauti dětem. Dny zábavy a soutěží na mnoha místech v Plzni jsou přichystány pro všechny školáky i předškoláky. Na holky a kluky čekají například lanové překážky, lodičky, večerní procházky se strašidly, skákací síť, trampolína, rukodělné práce, hlavolamy, malování na obličej a mnohé další.

Ve čtvrtek 2. září mohou holky a kluci přijít mezi 15-19 hod. na Bory k OC Luna hledat poklad Aztéků na akci Ozvěny Alvareze. Ve stejný den mezi 14-20 hod. mohou také navštívit klubovnu skautů u Boleváku a projet se na lodích. V pátek 3. září od 12 do 18 hod. na ně dále čekají na Slovanech na Homolce Hrátky s Večerníčkem a večer od 20 hod. je Večerníček navíc zavede do Strašidelného lesa plného pohádkových postav. Hrátky s Večerníčkem pokračují na stejném místě i v sobotu 4. září od 10 do 18 hod., kdy se mohou děti nechat zlákat například obří skákací sítí, střelbou ze vzduchovky či malováním na obličej.

V sobotu 4. září mohou zájemci přijít i do skautských kluboven v Plachého ulici 6 v centru města, kde jsou pro ně od 10 do 15 hod. připravené Severácké radovánky nabízející skákání na trampolíně, hry s padákem, rukodělné a sportovní aktivity. Na Jiráskově náměstí v zahradě kostela se 4. září mezi 14-17 hod. mohou odvážlivci vypravit na Cestu do nitra džungle, kde budou bojovat s nebezpečnými šelmami, cestovat po liánách a objevovat prastarý chrám. Tím však nabídka na sobotu nekončí. V Borském parku u minigolfu a v Českém údolí u studánky mohou kluci i holky mezi 14 a 18 hod. předvést, že Šikovnost nejsou žádné čáry. Čekají je lanové aktivity, krmení hladové zvěře, hašení vodními pistolemi, logické hříčky nebo vrhání podkov. Pro rodiče je připravena čajovna a informace o skautingu. Ti, kdo to mají blízko na Doubravku, mohou přijít 4. září mezi 10-22 hod. ke sv. Jiří na Skaut days 2010 v rámci Doubravecké soboty. I zde jsou přichystány lanové aktivity či večerní strašidelný les.

Na úterý 7. září připravili skauti na Slovanech na Homolce mezi 16.30-18 hod. akci Odpoledne s Kotvou. Odvážní zde mohou vyzkoušet slackline, aktivitu, kterou lze přirovnat k chození po laně. Lákat může také trampolína, malování na obličej či jiné sportovní aktivity. Odpoledne s Asterixem a Obelixem je v centru města ve Smetanových sadech přichystáno na čtvrtek 9. září mezi 16-19 hod. I zde najdou zájemci slackline, ale také obří trampolínu, lanové lávky, tvořivé aktivity či hlavolamy. Akce Skauti dětem 2010 bude v pátek 10. září pokračovat procházkou Strašidelným lesem v okolí skautských kluboven u Senečáku. Holky či kluci na ní mohou vyrazit kdykoliv mezi 19.15-20.15 hod. V sobotu 11. září pak mohou přijít na stejné místo mezi 13-17 hod. na Odpoledne jako Hroch a objevovat tajemství pyramid, záhadných hieroglyfů a mumií! Čeká na ně hledání ztracené mumie, luštění záhadné zprávy, projížďka po Nilu, ale také lanové aktivity, horolezecká stěna, trampolína a tvořivé aktivity.

Podrobné informace o programu celé akce Skauti dětem je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen.

Akci pořádá Okresní rada Junáka Plzeň-město spolu s plzeňskými skautskými středisky. „Po účasti na jarní Bambiriádě a Skautském dnu na náměstí Republiky během květnových Slavností svobody se jedná o další akci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí klukům a holkám ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Petr Vaněk, předseda plzeňských skautů. „Září je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu, a účast na akci Skauti dětem je dobrá příležitost, jak se skauty v Plzni blíže seznámit. Vloni této příležitosti využila v doprovodu svých rodičů více než tisícovka dětí z celé Plzně,“ doplňuje Petr Vaněk.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost – v září například akci Skauti dětem. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)