Netradiční skautské soutěže doplní plzeňskou Apriliádu

29.03.2010 10:08

Plzeň
Ve čtvrtek 1. dubna proběhne v centru Plzně od 10 do 18 hodin již 11. ročník Apriliády aneb zahájení turistické sezóny v Plzni a Plzeňském kraji. V tento den plný legrace se představí na náměstí Republiky i skauti, kteří veřejnosti nabídnou několik netradičních soutěží. Tímto způsobem skauti doplní řadu hudebních a tanečních vystoupení na pódiu a prohlídky turistických cílů. Kromě plzeňských skautů ze střediska Limba se na akci představí řada dalších institucí, spolků a neziskových organizací.

Skauti ze střediska LIMBA si pro veřejnost nachystali originální program. „Děti i dospělí se mohou zúčastnit například soutěže s tajemným názvem Plzeňský skautský visatec, vyzkoušet si veselé řádění s barevným padákem či poznávat svou Plzeň. Nebudou chybět ani oživlá strašidla,“ představuje nabídku skautů Petr Kuda ze střediska LIMBA, který má skautskou část programu na starost. Skautské i jiné soutěže jako například Běh na plzeňskou věž či Plzeňský tahoun budou probíhat od 10 do 16 hodin a v 16.30 hod. je na pódiu připraveno předání cen netradičních soutěží. V 17 hodin se veřejnost může těšit ještě na Chodskou vlnu. „Těšíme se, že na Apriliádu dorazí hodně dětí, mladých lidí i rodičů s dobrou náladou, chutí hrát si a soutěžit. A my uděláme vše proto, aby se jim náš program líbil,“ uzavírá Petr Kuda.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírku Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)