Nechte si umýt sklo od skautů a přispějte tak na pomoc nemocným leukémií

10.06.2010 23:08

Plzeň
V pátek a sobotu 11. a 12. června může veřejnost na dvou čerpacích stanicích v Plzni potkat skauty a skautky v bílých tričkách. Ti zde budou umývat v rámci humanitárního projektu KAPKA přední skla přijíždějících automobilů, informovat řidiče o možnostech pomoci lidem nemocným poruchami krvetvorby a vybírat příspěvky do zapečetěných sbírkových kasiček. Součástí akce je i sobotní benefiční koncert v HIFI klubu na náměstí Republiky. KAPKA se letos koná již podvanácté a zapojí se do ní několik stovek skautů a skautek ve 45 obcích a městech po celé republice.
 
Letos se akce KAPKA koná již podvanácté. Poprvé proběhla v roce 1998 pouze v Plzni, odkud se v dalších letech rozšířila do desítek měst a obcí po celé republice. V loňském roce skauti a skautky vybrali více než 600 000 Kč a celková částka tak za celou dobu trvání sbírky překonala hranici 7 milionů korun.

Plzeňští skauti budou pod heslem „Společně proti leukémii“ pomáhat lidem s nemocemi krvetvorby na čerpacích stanicích ONO na Domažlické ulici a Agip v Částkově ulici. Řidiči si v Plzni mohou nechat od skautů umýt přední sklo a za jejich službu přispět do kasiček v pátek od 10 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 17 hodin. „KAPKA pro mě znamená příležitost pomáhat těm, kteří potřebují darovat alespoň kapku naděje na zdravý a aktivní život. Přináší mi to dobrý pocit, že pomáháme lidem, kteří to opravdu potřebují,“ říká o akci skautka Helena Jehličková, členka plzeňského organizačního týmu sbírky. Završením KAPKY v Plzni je sobotní benefiční koncert plzeňských kapel Perníková chaloupka a ZaTrest v Hifi klubu na náměstí Republiky 12, který začíná ve 20 hodin. Partnery akce jsou Hifi klub, Kamenná čajovna v Kopeckého sadech a firma Výroba placek – www.placky.wpshop.cz.

Výtěžek sbírky a benefičního koncertu putuje na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně, která sbírku spolu s Junákem – svazem skautů a skautek ČR pořádá. Peníze budou využity na rozšiřování Českého národního registru dárců dřeně, který sdružuje dárce v naší republice, a je napojen na celosvětovou databázi. Pro ty, jež se nemohou zúčastnit akce osobně a rádi by pomohli, je možné přispět prostřednictvím dárcovských DMS ve tvaru DMS KOSTNIDREN na číslo 87777, nebo zaslat příspěvek přímo na účet nadace 207993644/0300.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírky Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)