I vy můžete mít šátek Havla nebo Holubové!

18.03.2008 14:43

Praha/Plzeň 

Šátek s podpisem bývalého prezidenta Václava Havla, herečky Evy Holubové, amerického spisovatele Roberta Fulghuma a dalších více než třiceti osobností můžete získat i vy! Skauti oslovili významné české i zahraniční osobnosti, které prošly skautingem, aby navrhly a podepsaly vlastní šátek. Internetová dražba se koná ve dnech 15.-25. března 2008 na portálu Aukro.cz a její výtěžek bude věnován na podporu skautských oddílů.

 

Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí. Symbolem, díky kterému poznáte skauty na celém světě, je šátek různých barev a odstínů. „Mezi těmi, kteří skautingem prošli, najdeme i různé známé a významné tváře: právníky, lékaře, politiky, herce, kosmonauty, dobrodruhy, vědce, spisovatele, novináře i sportovce. Podle představy některých z nich jsme vytvořili šátky rozličných barev, tvarů a materiálu,“ uvedl tiskový mluvčí skautů Jan Žáček. 

 

V těchto dnech může takový šátek navržený a podepsaný významnými skautskými osobnostmi získat každý, kdo na internetovém portálu Aukro.cz klikne na odkaz Dražba skautských šátků osobností. Šátek se pak může stát módním doplňkem k běžnému oblečení, ale zároveň je to také symbol, který něco znamená. „Skrze pestrý program, který skauting nabízí, získáváte dobré návyky pro život ve společnosti a svou další činností jí prokazujete nezištnou službu. Naše země takové občany potřebuje,“ uvedl Václav Havel. 

 

33 šátků skautských osobností podepsali kromě již zmíněných například herec Tomáš Hanák, teolog Tomáš Halík, zpěvačka Věra Martinová, spisovatel, novinář a textař Jáchym Topol, designér Jiří Pelcl nebo kameraman Miroslav Ondříček. Výnos netradiční aukce bude věnován na podporu skautských oddílů prostřednictvím Skautské nadace Jaroslava Foglara. Více informací o aukci i fotografie Davida Vávry podepisujícího svůj šátek najdete na www.skaut.cz  

 

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a 6 klubech dospělých. Skautské klubovny se nacházejí ve všech částech města, například v Českém Údolí na Borech, u Seneckého rybníka v Bolevci nebo na Plzeňské cestě na Slovanech. Kromě běžné oddílové činnosti během roku a letních skautských táborů, skauti v Plzni roznášejí o Vánocích Betlémské světlo, organizují sbírku Postavme školu v Africe, humanitární akci KAPKA na pomoc lidem postiženým leukémií nebo zářijové dny plné her s názvem Skauti dětem. 

________________________________________

 

Více informací podá:

Mgr. Eva Haunerová - zpravodajka pro komunikaci okresní rady Junáka Plzeň-město

tel.: 603 772 309, e-mail: eva.haunerova@skaut.cz

 

TZ ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)