Doubravka bude patřit skautům. Je tady Apriliáda!

03.04.2014 22:25

Na sobotu 5. dubna si pro všechny děti připravili doubravečtí skauti odpoledne plné her s názvem „Apriliáda aneb Jarní hrátky“. Přímo na Habrmannově náměstí v Plzni na Doubravce bude od 13 do 17 hodin čekat na děti například slackline nebo trampolína.

„Zima nás letos zapomněla navštívit, o to větší důvod je teď pořádně si užít jaro. Pojďme ho spolu přivítat odpolednem plným her a zajímavých aktivit,“ zve na doubraveckou apriliádu vedoucí skautského střediska 5. květen Daniel Soutner, které je momentálně největším volnočasovým sdružením pro děti a mládež na území městského obvodu Plzeň 4.

Apriliádu na Doubravce skauti připravují již popáté a obvykle se těší hojné účasti hlavně dětí předškolního věku. Aktivity jsou však určeny nejen pro ně, své si rozhodně najdou i děti na prvním stupni. „Připravena bude trampolína, několik her a děti vyzkouší také oblíbený netradiční sport – balancování a přechod po slackline. Nezapomínáme ani na rodiče,“ vzkazuje Soutner s tím, že pro dospělé bude připraveno posezení s nabídkou kávy nebo čaje.

Junák – svaz skautů a skautek ČR v současné době sdružuje více než 50 000 dětí a dospělých. Je tak největší neziskovou organizací v České republice. V areálu pod Chlumem se schází přibližně 170 skautů a skautek z celkového počtu 1 400 na území Plzně. Plzeňští skauti se často zapojují do organizace kulturních, sportovních a charitativních projektů. Kromě zářijové tradiční akce „Skauti dětem“ se účastní také Slavností svobody, roznáší Betlémské světlo či pořádají akce pro veřejnost, jako jsou Večer ve strašidelném lese, Odpoledne jako hroch či několik letních příměstských táborů.

kontakty:
Skautské středisko „5. květen“ Plzeň

Daniel Soutner, vůdce střediska
tel: 723 201 348
e-mail: dan@skaut.cz
web: https://plzen-doubravka.skauting.cz

Junák (okres Plzeň – město)
Martin Štěrba, předseda okresu
tel: 732 408 769
e-mail: martin.sterba@skaut.cz

Junák (okres Plzeň – město)
Jitka Baslová, tisková mluvčí
tel: 737 356 372
e-mail: baslova@skaut.cz

 

   

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)