Agenti FBI pátrali na Šumavě po stopách mimozemšťanů

27.05.2010 00:27

Plzeň
Čtyřicet kluků, holek a dospělých v rolích agentů FBI pátralo ve dnech 21.-23. května po stopách mimozemšťanů. Skautský oddíl Zálesák z plzeňského střediska Limba totiž uspořádal v pořadí již třetí výpravu s rodiči, tentokrát na téma seriálu Akta X. Cílem akce bylo lepší seznámení členů oddílu a rodinných příznivců, společné netradiční zážitky a poznání okolí Javorné na Šumavě. 
„Námětem této výpravy byla Akta X. Čtyřicet účastníků v rolích agentů FBI bylo informováno hlavním agentem K., že v okolí přistálo UFO. Nebylo však známo kde přesně. Po celý víkend tak všichni společně sbírali zprávy a pátrali po okolních lesích po stopách mimozemšťanů,“ představuje akci její organizátor Petr Kuda. „Bohužel, agenti nakonec nalezli jen trosky létajícího talíře a videodisk s přátelským poselstvím zeleného ufouna. A tak otázky přetrvávají a tajemství zůstává nadále skryto. Byli tady, to víme. Ale zda se vrátí, to ne,“ doplňuje k průběhu akce Petr Kuda.

„Výprava s rodiči je oblíbenou akcí pro utužení vazeb mezi členy skautského oddílu a jejich rodinnými příznivci. Je to také dobrý způsob, jak seznámit rodiče s oddílovým životem a prožít dva dny v krásné přírodě a přátelské atmosféře, což se povedlo i tentokrát,“ uzavírá Petr Kuda. Více informací o činnosti skautského oddílu Zálesák, který sídlí v Plzni na Borech, je možné najít na internetových stránkách www.zalesak.skauting.cz.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírku Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

 

Tisková zpráva ke stažení

Vyhledávání

Kontakt

Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Plzeň-město Americká 29
301 00 PLZEŇ

www.skauting.cz/plzen
+ 420 732 408 769 (předseda)
+ 420 605 804 134 (místopřed.)